[3137,2]
222010

Napadalec Augsburga skoraj dosegel gol sezone, branilci reševali na golovi črti (VIDEO)

1. 4. 2024, 10.06

V 27. krogu nemškega nogometnega državnega prvenstva sta včeraj moči merila domači Augsburg in FC Köln. Razburljivo srečanje, ki se je končalo z delitvijo točk (1:1) in v katerem bi napadalec domačih Dion Beljo na atraktiven način skoraj dosegel enega najlepših zadetkov sezone. Žogo so branilci Kölna reševali na golovi črti.

Oba zadetka na WWK Areni so včeraj gledalci videli že v prvem polčasu. V 18. minuti je za Augsburg z lepim strelom izven kazenskega prostora sprva povedel Arne Maier, 15 minut kasneje pa je za goste izenačil Davie Selke. V 2. polčasu so imeli Bavarci močno prevlado na igrišču, ki so jo v 71. minuti tudi skorajda uspeli kronati. Po hitri in prodorni akciji po desni strani je podaji v kazenskem prostoru prejel Hrvat Dion Beljo in nato s peto žogo preusmeril proti nasprotnikovem golu. Presenetil je vratarja Marvina Schwabeja, a ne pa tudi osrednjega branilca Jeffa Chabota, ki je žogo fenomenalno izbil. Do konca obračuna je rezultat tako ostal nespremenjen. Augsburg po 27 odigranih kolih ostaja na sedmem mestu, medtem ko je Köln še naprej predzadnji v ligi.