131378

NAJ GOL: Zadetek Insigneja za italijansko napredovanje v polfinalne

Avtor: Šport TV
3. 7. 2021, 10.32

Deseti na listi nominirancev za najboljši zadetek letošnjega evropskega prvenstva je krilni napadalec Italije Lorenzo Insigne. Ta je na četrtfinalnem obračunu proti Belgiji po lepem prodoru iz leve sprva preigral nasprotnikovega vezista Yourija Tielemansa, nato pa sprožil iz okoli 20 metrov razdalje. Natančno odmerjen strel, ki čuvaju mreže madridskega Reala Thibautu Courtoisu ni pustil nikakršnih možnosti.

Tekma med Belgijo in Italijo je upravičila vsa pričakovanja, saj sta obe reprezentanci prikazali izjemno nogometno predstavo. Prvi gol na srečanju so že v 13. minuti dosegli ‘azzurri’, vendar je bil ta po posredovanju VAR-a razveljavljen, saj se je v izgradnji akcije eden od italijanskih igralcev znašel v prepovedanem položaju. V 31. minuti pa so varovanci Roberta Mancinija znova stresli mrežo, tokrat je gol obveljal, pod zadetek pa se je podpisal Nicolo Barella. 13 minut kasneje pa smo dočakali vrhunec tekme – krasen zadetek nogometaša Napolija Lorenza Insignjeja, ki je Italijo popeljal do dveh golov prednosti. Belgija je sicer ob koncu prvega polčasa po dosojeni enajstmetrovki znižala na 2:1, vendar ‘rdeči vragi’ v drugem delu srečanja niso uspeli premagati italijanskega vratarja Gianluigija Donnarumme, kar je pomenilo, da Italija odhaja v polfinale, Belgija pa domov.