[2759]
130431

NAJ GOL: ”Bomba” Christensena za Dansko napredovanje

26. 6. 2021, 12.52

Kot šestega kandidata na listi nominirancev za 'NAJ GOL' smo uvrstili osrednjega branilca Danske Andreasa Christensena. 25-letnik je na obračunu proti Rusiji dosegel zadetek, ki je tehtnico dokončno prevesil na stran Dancev.

Skandinavci so v boju za nadaljevanje nastopov na prvenstvu nujno potrebovali zmago z vsaj dvema zadetkoma prednosti. Do te tekme Danci namreč niso zabeležili točk. Potem ko so do 59. minute že vodili z 0:2, je rezultat z enajstmetrovke v 70. minuti znižal ruski kapetan Artem Dzyuba. Devet minut kasneje je sledil odgovor Christensena. Po predložku Christiana Norgaarda je v kazenskem prostoru dvakrat odlično posredoval ruski vratar Matvej Safonov. Vse dokler ni žoga na robu kazenskega prostora prišla do Christensena, ki je udaril ”iz prve” in tako sprožil pravi projektil proti vratom Safonova, ki je bil nemočen. V nadaljevanju so Danci dosegli še en gol in se tako veselili napredovanja v osmino finala.