[2759]
130856

NAJ GOL: “Mojstrovina” Pogbaja ni bila dovolj za francosko napredovanje

29. 6. 2021, 13.10

Osmi kandidat za "NAJ GOL" evropskega prvenstva je izjemen zadetek francoskega zvezdnika Paula Pogbaja. Vezist Manchester Uniteda je s svojim strelom iz razdalje počistil mrežo levega zgornjega kota vratarja Švice Yanna Sommerja in Francoze popeljal v vodstvo s 3:1.

V dvoboju osmine finala sta se srečala sosednja Francija in Švica. Presenetljivo so vodstvo prevzeli Švicarji in v začetku drugega polčasa imeli priložnost podvojiti vodstvo s strelom iz bele točke. A Ricardu Rodriguezu je Hugo Lloris strel ubranil in v naslednjih dveh minutah so Francozi s pomočjo Karima Benzemaja obrnili tekmo in prevzeli vodstvo z 2:1. Nato je sledil eden od zadetkov tega prvenstva, ko je Pogba v 75. minuti razparal mrežo Švice. Kljub temu tekme ni bilo konec, saj so se Švicarji vrnili in izsilili podaljšek, v katerem spremembe v rezultatu ni bilo. Sledile so enajstmetrovke, kjer so na presenečenje mnogih slavili Švicarji in aktualni svetovni prvaki so že v osmini finala zapustili EP.