130326

NAJ GOL: Modrić s prefinjenim udarcem proti Škotski

Avtor: Šport TV
25. 6. 2021, 13.18

Kot peti kandidat na naši listi nominirancev za 'NAJ GOL' se je znašel hrvaški reprezentant Luka Modrić. Ta je proti Škotom s prefinjenim strelom dosegel svoj prvi zadetek na letošnjem EURU in tako tudi odločilno prispeval k hrvaškemu napredovanju v izločilne boje.

‘Kockasti’ so po uvodnem porazu z Anglijo (1:0) in remiju s Češko (1:1) proti Škotski na tekmi zadnjega kroga skupinskega dela nujno potrebovali zmago za napredovanje. V 17. minuti so prišli do vodstva po zadetku Nikole Vlašića, vendar pa je ob koncu prvega polčasa izenačil vezni igralec Celtica Callum McGregor. V drugem polčasu pa je nato v 62. minuti sledil odločilen trenutek tekme, ko je zvezdnik madridskega Reala Luka Modrić s sijajnim strelom z zunanjim delom stopala matiral škotskega vratarja Dominika Livakovića in ‘Vatrene’ znova popeljal v vodstvo. V 77. minuti je Modrić nato še asistiral Ivanu Perišiću, ki je postavil končni izid tekme in našim južnim sosedom zagotovil drugo mesto v skupini D ter napredovanje v osmino finala.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več