single
[1176]
162309

Nadaljuje se fantastična forma Pancarja, dvakrat drugi v Italiji

Avtor: Marko Premrl
21. 6. 2022, 07.44

Konec tedna je Jan Pancar izkoristil premor v koledarju sezone MX2 in se udeležil dirke italijanskega prvenstva v Pietramurati. Dvakrat je bil drugi, navdušil pa je v drugi vožnji, ko je po slabem začetku prehiteval konkurente kot za stavo in se uvrstil tik za zmagovalcem.

Jan Pancar je v teh tednih v življenjski formi. Na zadnjih dirkah MX2 se je prebil med deseterico, prejšnji konec tedna pa je izkoristil premor ter se udeležil italijanskega prvenstva v Pietramurati.

Na prvi preizkušnji je Pancar v zaključku skoraj dohitel Hakona Osterhagena, končnega zmagovalca, na drugi pa je ostal zaprt v gneči, nato tudi padel, potem pa nizal hitre kroge in prišel povsem za hrbet Osterhagena. Dvakrat drugo mesto je Pancarju prineslo dovolj točk, da še vedno vodi v skupnem seštevku italijanskega prvenstva.

“Nisem vozil ravno na podlagi, ki mi najbolj ustreza, a sem se zagotovo nekaj naučil,” je po dirki izjavil Pancar.

Po štirih dirkah italijanskega prvenstva ima Pancar 1720 točk, drugi Osterhagen jih je zbral 1480, do konca pa sta še dve preizkušnji.

Konec tedna se znova vrača elitni MXGP in MX2. Dirko VN Indonezije si bi boste lahko ogledali v nedeljo na Š1 od 7.00 dalje.

 

Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Je bilo res potrebno? Napadalec Maribora zlomil roko vratarju Celja...Več

2

Tanrıvermiş po porazu: “Zaslužili smo si vsaj remi, liga se je šele začela” (VIDEO)...Več

3

Grofi s preobratom utišali Ljudski vrt, sezono odprli z zmago (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več