single
[6]
135340

Po samoizolaciji nadaljevanje priprav na EP

Avtor: Marko Premrl
23. 8. 2021, 17.04

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca nadaljuje priprave na evropsko prvenstvo, ki se bo zanjo začelo 3. septembra, ko se bo v Ostravi pomerila s Češko. Slovenski odbojkarji bodo v tem tednu odigrali tudi pripravljalni tekmi s Katarjem in Merkur Mariborom, so sporočili iz Odbojkarske zveze Slovenije (OZS).

“Potem, ko je reprezentančna zdravstvena služba na četrtkovem rednem testiranju pri enem od članov reprezentance odkrila primer okužbe s covidom-19, izbrana vrsta pa se je v luči odgovornega in preventivnega ravnanja za nekaj dni umaknila v samoizolacijo in odpovedala pripravljalni turnir v Ukrajini, bodo odbojkarji danes nadaljevali treninge,” je v izjavi za javnost zapisala OZS.

V dopoldanskih urah so že opravili testiranje, vsi izidi so bili negativni. Popoldne bo reprezentanca trenirala v Ljubljani, v torek pa bo nekaj pred 15. uro odigrala tudi pripravljalno tekmo s Katarjem, ki se bo odvijala po prilagojenem formatu. V petek se bodo slovenski odbojkarji v Stožicah pomerili še z ekipo Merkurja Maribora, v soboto, ponedeljek in torek bodo varovanci Alberta Giulianija še trenirali ter v torek popoldne odpotovali proti Češki.

Pred slovenskimi odbojkarji je tako še dober teden priprav, evropsko prvenstvo pa se bo zanje začelo v petek, 3. septembra, ko se bodo v okviru tekmovalne skupine B v Ostravi srečali z gostitelji, Čehi. V soboto bo sledil obračun s Črno goro, po dnevu premora pa po vrsti še tekme z Belorusijo, Bolgarijo in Italijo.

Slovenija z zadnjega EP leta 2019 brani srebrno kolajno.

 

Foto: Sportida.com
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Matić in Vučkić napovedujeta: Boj ranjenih levov, Slovenija mora najti namen v tekmi s Švedsko in ga predstaviti javnosti (VIDEO)...Več

2

Zmaji na domačem ledu strli južnotirolske lisice (VIDEO)...Več

3

Nizozemska tudi z igralcem manj pretrd oreh za mlade slovenske nogometaše (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Razpad identitete: kolumna o slovenski nogometni bedi, sobotnem ponižanju in klicu po prebujenju...Več

2

Pri Hondi se pripravljajo na obdobje po Timu Gajserju – prihaja večkratni svetovni prvak...Več

3

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več