[2085]
125753

V Rimu sanjski finale Đoković – Nadal

15. 5. 2021, 22.46

Španec Rafael Nadal in Srb Novak Đoković sta finalista moškega dela teniškega turnirja serije masters v Rimu. Devetkratni zmagovalec tega turnirja iz Španije je v polfinalu ugnal presenečenje letošnje izvedbe Američana Reillyja Opelko s 6:4 in 6:4, prvopostavljeni Đoković pa je bil s 6:3, 6:7 (5) in 6:2 boljši od Italijana Lorenza Sonega.

Nadal se je v Rimu v polfinalu predstavil v prepričljivi formi in za zmago potreboval vsega uro in 44 minut. V prvem nizu mu je za zmago zadostoval odvzem servisa v peti igri, v drugem nizu pa mu je to uspelo v tretji. Prednost je rutinirano ubranil do konca in izkoristil prvo zaključno žogico.

Več dela je imel Đoković. Ta je moral v enem dnevu dvakrat na igrišče. Najprej je opoldne po hudem boju s 4:6, 7:5 in 7:5 premagal Grka Stefanosa Cicipasa. Đoković je imel tudi nekaj sreče. V petek je bil četrtfinale zaradi dežja prekinjen, Cicipas pa je vodil v drugem nizu in imel priložnost za zmago. Danes je Đokoviću uspel preobrat.

V polfinalu je Srb nato hitro povedel s 4:1 in zanesljivo dobil niz. V drugem pa se mu je zalomilo. Tekmecu je pri izidu 5:5 odvzel servis, nato pa dovolil “rebreak” in izenačenje na 6:6, čeprav je dvakrat serviral za zmago. Nov preobrat je sledil v podaljšani igri, kjer je Đoković povedel s 3:0, a tekmecu dovolil novo vrnitev in posledično izenačneje v nizih.

V zadnjem nizu je branilec lanske zmage vendarle potrdil vlogo favorita, po dveh urah in 45 minutah igre pa bo imel zaradi utrujenosti vendarle v finalu precej slabše izhodišče od Nadala.

Nadal in Đoković se bosta pomerila že 57. v karieri. Stara znanca sta tudi s turnirja v Rimu, kjer sta dobila 12 od zadnjih 14 turnirjev.

V ženski konkurenci se je tretjič zaporedoma v finale uvrstila Čehinja Karolina Pliškova. Nekdaj prva igralka sveta je v polfinalu premagala Hrvatico Petro Martić s 6:1, 3:6, 6:2. Za drugo zmago na turnirju po letu 2019 bo Čehinja igrala s Poljakinjo Igo Swiatek. Zmagovalka odprtega prvenstva Francije je v dveh nizih s 7:6 (3) in 6:3 ugnala mlado ameriško zvezdnico Coco Gauff.

1

Stojanović in Mavrič Rožič: Mariborski preobrat na krilih rezervistov! (VIDEO)...Več

2

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več