[38]
79070

Na SP še pet neporaženih

12. 5. 2019, 23.04

Hokejisti na svetovnem prvenstvu elitne skupine na Slovaškem so danes dokončali tekme 2. kroga. V Bratislavi in Košicah je še pet neporaženih ekip, danes sta bili od šestih tekem le dve bolj izenačeni, favoriti pa so na štirih dosegli visoke zmage, najvišji Švedska in Kanada, ki sta Italijo in Veliko Britanijo odpravili z 8:0.

V skupini A v Košicah so Američani za začetek premagali Francoze s 7:1, zvečer pa Kanadčani niso imeli težkega dela s povratniki med elito Britanci, končni izid je bil kar 8:0. Bolj tesno je bilo le na tekmi med Dansko in Nemčijo, kjer so Nemci vodili z goloma Matthiasa Plachte in Frederika Tiffelsa, a so se Danci z golom Mathiasa Bauja vrnili, nazadnje pa preobrata niso zmogli.

Na lestvici vodita Finska in Nemčija s po dvema zmagama, po tri točke pa imajo Kanada, Slovaška in ZDA.

Podobno je bilo v skupini B v Bratislavi. Dve tekmi sta se končali s pričakovanima zmagama favoriziranih ekip, Rusi so Avstrijce premagali s 5:0, Italijani so proti Švedom dobili osem golov.

Bolj napeta pa je bila večerna tekma med Latvijo in Švico; lanski finalisti Švicarji so se namučili z baltsko ekipo, ki je v drugi tretjini potrebovala le pol minute, da je izničila gol zaostanka. A ko je nato v zadnji zadel še Nico Hischier, Latvija ni več zmogla odgovora, ob latvijskem poskusu brez vratarja pa je Švica dosegla še tretji gol.

V tej skupini so tri ekipe s polnim izkupičkom. Po šest točk imajo Švica, Češka in Rusija, po tri točke pa Švedska in Latvija.