[11]
116009

Na slalomu na Sljemenu najboljša Vlhova, Meta Hrovat 23.

3. 1. 2021, 19.39

Zelo blizu najhitrejšim trem je bila danes tudi Američanka Mikaela Shiffrin; štirikratna zmagovalka slalomov na Sljemenu je na četrtem mestu za vodilno smučarko zime zaostala 27 stotink sekunde.

V razburljivem finalu se je na prvih štirih mestih ohranila razvrstitev iz prve vožnje. Vlhova je odbila vse napade ter še drugo leto po vrsti zmagala v Zagrebu.

Slovakinja je v Zagrebu prvič slavila pred natanko enim letom, nato pa dobila še naslednje štiri slalome, tudi uvodna dva v sezoni 2020/21 v Leviju. Na Semmeringu na zadnji ženski tekmi leta 2020 prvič ni bila na slalomskih stopničkah po 395 dnevih.

A je po novem letu znova našla zmagovite občutke ter osvojila svojo še osemnajsto zmago v svetovnem pokalu, enajsto slalomsko. Petindvajsetletnica vodi tako v skupnem seštevku svetovnega pokala kot tudi v slalomskem seštevku, njena prva izzivalka je Gisinova.

Najboljše štiri tekmovalke so bile v nedeljo razred zase na tem smučišču nad hrvaško prestolnico. Shiffrinova je v finalu za 1,13 sekunde prehitela do takrat vodilno Kanadčanko Erin Mielzynski. Kar pa vseeno ni bilo dovolj za stopničke.

Za zgolj pet stotink sekunde je boj za tretje mesto dobila Gisinova, Liensbergerjeva je za 17 stotink nato dobila boj za drugo mesto. Vlhova pa je še drugič v karieri dobila boj za naslov snežne kraljice za pičlih pet stotink sekunde.

Po treh slalomskih ničlah je znova obe slalomski vožnji opravila Meta Hrovat, ki pa je v celoti lahko zadovoljna le s svojo prvo vožnjo.

Na progo Crveni spust se je podala s številko 25, uspešno pobirala vse luknje ter za vodilno Vlhovo zaostala 2,40 sekunde za takrat 14. čas.

Gorenjka je v finalu za devet mest pokvarila izhodišče s prve proge. Najhitrejša na drugi progi Nastasia Noens je ostala v vodstvu tudi po nastopu slovenske finalistke, ki je sicer imela na startu krepkih 1,06 sekunde zaloge pred Francozinjo, na progi so se kopičile napake in v cilj je prišla z zaostankom 98 stotink sekunde za takrat deseti čas.

Nobena od tekmovalk, ki so nastopile za njo, ni naredila večjih napak in Hrovatova je zdrsnila na 23. mesto.

Na startu prve vožnje v Zagrebu so bile štiri Slovenke.

Ana Bucik po Semmeringu, kjer je bila 31., na drugem slalomu po vrsti ni nastopila v finalu.

Po spodbudnih vmesnih časih, na podlagi katerih bi se uvrstila v drugo vožnjo, je Goričanka padla na ciljni strmini in ostala brez uvrstitve.

Neja Dvornik je bila prepočasna za še en nastop (43. mesto; +4,83). Tudi Andreji Slokar (+3,93) se ni uspelo prebiti v finale, čeprav je bila s številko 53 blizu nove senzacije. Od drugega kariernega finala sta jo na 31. mestu ločili dve desetinki sekunde.

Na Sljemenu bo v sredo sledila še moška slalomska tekma, na kateri bo glavni slovenski adut Štefan Hadalin.