[1175]
95057

Na drugi etapi dirke Santos Down Under zmagala Amanda Spratt

17. 1. 2020, 15.15

Kolesarke na avstralski dirki Santos Down Under so odpeljale drugo etapo, na kateri je zmagala Amanda Spratt. Najboljša v moštvu Ale Btc Ljubljana je bila Anastasiia Chursina.

Ekipa Ale Btc Ljubljana je danes v Avstraliji odpeljala drugo etapo dirke Santos Tour Down Under. Hribovita preizkušnja je bila vse od začetka borbena. Otežil jo je tudi močan veter, ki je že na začetku etape napravil nekaj selekcije. Na prvem letečem cilju je bila najhitrejša Anastasiia Chursina in pridobila tudi nekaj bonifikacijskih sekund. Sledili so krajši vzponi, na zadnjem pred gorskim ciljem pa se je etapa odločila. Mitchelton Scott je poskrbel, da je glavnina razpadla na več delov.

V ospredju je ostalo 12 kolesark med katerimi ni bilo nobene predstavnice ekipe Ale Btc Ljubljana. Anastasiia Chursina, Urša Pintar in Tatiana Guderzo so bile takoj za vodilnimi in v cilj prišle s 24 sekundami zaostanka. Etapo je dobila že večkratna zmagovalka te dirke, domačinka Amanda Spratt. Chursina je etapo končala na 24., Pintar jeva na 31., in Guderzova na 36. mestu.

3

(VIDEO) Kek o morebitnem povratku Iličića: Vesel sem, da na igrišču izgleda bolje, a ne moreš imeti 12 napadalcev...Več