129702

NA DANAŠNJI DAN: Turška pravljica proti Hrvaški (VIDEO)

Avtor: Šport TV
20. 6. 2021, 13.58

20. junija 2008 je na Dunaju potekal četrtfinalni obračun evropskega nogometnega prvenstva, na katerem sta moči merili reprezentanci Turčije in Hrvaške. Čeprav so bili slednji v vlogi izrazitega favorita, pa so na zares neverjeten način v polfinale napredovali nogometaši Turčije.

Po odigranih 90. minutah rednega dela srečanja je bil rezultat 0:0, zato so sledili podaljški. Vse do 119. minute je izid ostal nespremenjen, nato pa je napočila prava drama. Hrvati so povedli z golom Ivana Klasnića, nato pa je 3 minute kasneje, v 2. minuti sodnikovega dodatka v podaljšku, v izdihljajih tekme izenačil Semih Şentürk. To je pomenilo, da bodo o zmagovalcu odločale enajstmetrovke.

V streljanju ‘penalov’ je bila s 3:1 boljša turška izbrana vrsta, ki je tako prišla do svojega prvega polfinala na evropskih prvenstvih v zgodovini. Tam so sicer za njih bili premočni nogometaši Nemčije, vendar pa bo turška zgodba iz EURA 2008 za vselej šla v anale evropske nogometne folklore.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več