129855

NA DANAŠNJI DAN: Španski preobrat proti Jugoslaviji (VIDEO)

Avtor: Urban Kolman
21. 6. 2021, 14.52

21. junij 2000 sta na evropskem prvenstvu v Belgiji in na Nizozemskem potekali zaključni tekmi skupine C. Španija in Jugoslavija sta si skupino delili z Norveško in Slovenijo. Slovenija je zasedala zadnje mesto v skupini z 1 točko, medtem, ko so Španci in Norvežani imeli vsak po 3, na prvem mestu je bila Jugoslavija s 4. V zadnjem krogu sta se za prvo mesto udarili Jugoslavija in Španija.

Jugoslavija je na tekmi, kar trikrat prevzela vodstvo, a Španci so se vsakič znova vrnili. Tretjič so izenačili v četrti minuti podaljška in vse je kazalo na neodločen rezultat in izpad Španije zaradi medsebojnega rekorda z Norveško, ki je prav tako remizirala s Slovenijo. Toda to se ni zgodilo, saj so Španci le minuto po izenačujočem zadetku prevzeli vodstvo. V sedaj že 5. minuti podaljška je zadel Alfonso in Španci so zmagali s 4:3.

Iz skupine sta tako napredovali Španija na prvem in Jugoslavija na drugem mestu. Obe sta EP končali v četrtfinalu. Španci so izgubili proti kasnejšim zmagovalcem Francozom, medtem ko je Jugoslavijo s kar 6:1 razbila domača Nizozemska.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več