[2759]
132413

NA DANAŠNJI DAN: Portugalci utišali domačo Francijo

11. 7. 2021, 17.42

Pred natanko petimi leti sta se v finalu evropskega prvenstva pomerili Francija in Portugalska. Takrat so 'galski petelini' igrali na domačem Euru in se brez večjih težav prebili do zadnje stopničke. Povsem obratno je veljalo za Portugalce, ki so po rednem delu slavili na zgolj 1 tekmi, zato je bila nogometna javnost prepričana, da bodo prvenstvo osvojili domačini.

Francozi so imeli pobudo, igrali so na krilih tudi številnih navijačev, ki so dodobra napolnili Stade de France.

Situacijo je za Portugalce še dodatno otežila poškodba Cristiana Ronalda, ki je moral igrišče zapustiti že v prvem polčasu.

Toda njegovi soigralci se niso predali. Po rednem delu nismo videli zadetkov, v 109. minuti pa je sledil šok za celotno Francijo. Eder je dosegel zadetek, s katerim se je Portugalska veselila prvega naslova evropskega prvaka v zgodovini.