[2759]
130081

NA DANAŠNJI DAN: Najbolj nora reprezentančna tekma 21. stoletja (VIDEO)

23. 6. 2021, 13.06

Na današnji dan leta 2000 je v Brugesu na stadionu Jana Breydelsa potekal zadnji krog skupinskega dela evropskega prvenstva v skupini C. Nasproti sta si stali reprezentanci Jugoslavije in Španije, ki sta se borili za napredovanje v četrtfinale turnirja. To je bila tekma polna čustev, na kateri je padlo kar sedem zadetkov. Na koncu pa sta se obe moštvi veselili napredovanja v izločilne boje prvenstva.

Jugoslavija je od 63. minute igrale z igralcem manj, ko je bil izključen Slaviša Jokanović, a vseeno vodila do izteka 90. minute. Sledil je sodnikov dodatek in eden najbolj neverjetnih preobratov v zgodovini reprezentančnih tekmovanj. Najprej je v kazenskem prostoru padel Abelardo Fernandez. Sodnik je pokazal na belo piko. Najstrožjo kazen je v tretji minuti dodatka hladnokrvno izvedel Gaizka Mendieta. Ko je vse kazalo, da se bo tekma končala z neodločenim izidom pa je piko na i z volejem noremu španskemu preobratu dal Alfonso Perez. Tekma se je končala z izidom 4:3. Španci so kot prvi v skupini, kjer so bili poleg Jugoslovanov še Norvežani in Slovenci, napredovali v izločilne boje. Na koncu pa se je napredovanja, kljub enakemu točkovnemu izkupičku Norveške, lahko veselila tudi jugoslovanska reprezentanca, saj je bila z 1:0 boljša na medsebojnem obračunu s Skandinavci.

VIDE0: Neverjeten španski preobrat proti Jugoslaviji na Euro 2000

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več