[13]
98341

Na Češkem zmagal Boe, Fak peti

6. 3. 2020, 20.29

Norveški biatlonec Johannes Thingnes Boe je na sprinterski biatlonski tekmi svetovnega pokala v Novem mestu na Češkem dosegel že osmo zmago v sezoni in prepričljivo ugnal tekmece. Še en lep rezultat je dosegel tudi najboljši slovenski tekmovalec Jakov Fak, ki je s strelsko ničlo zasedel peto mesto, za zmagovalcem pa zaostal 1:16,6 minute.

Boe je dosegel že 46. zmago v karieri, Francoza Quentina Fillona Mailleta pa prehitel za 22,8 sekunde. Norveško slavje je na tekmi brez gledalcev, ki so manjkali zaradi ukrepov proti koronavirusu, dopolnil starejši od bratov Boe Tarjei, ki je zaostal 1:01,1 minute, vsi trije pa so zadeli vseh 10 tarč.

V svetovnem pokalu še naprej vodi Francoz Martin Fourcade, ki je moral tokrat enkrat v kazenski krog in na šestem mestu zaostal 1:19,1 minute. Z 826 točkami ima točno 60 točk naskoka pred Fillon Mailletom in 76 pred današnjim zmagovalcem in branilcem lanske zmage Boejem. Fak je napredoval na 14. mesto, do konca sezone pa je na sporedu še pet posamičnih tekem.

“Danes sta spet odstopala dva tekmovalca, ki tekaško odstopata že celo sezono, vsem ostalim pa je bil Jakov s šestim časom teka konkurenčen. Res lepa predstava in mislim, da bo letos pokazal še veliko, če bo na strelišču tako nadaljeval,” je nastop pokomentiral slovenski trener Uroš Velepec.

Na sami tekmi pa nič novega. Kar sedem tekmovalcev iz Norveške in Francije se je tokrat prebilo med najboljših 10. V skupnem seštevku svetovnega pokala zasedajo prvih šest mest, med deseterico jih je osem.

Štiri nove točke svetovnega pokala je s 37. mestom osvojil tudi Klemen Bauer, ki je moral v kazenski krog dvakrat na prvem postanku leže, Rok Tršan je bil 88. in Miha Dovžan 94.

“Klemen je leže zgrešil strel preveč, sicer bi bil lahko 15 ali več mest višje in res škoda, da je moral v kazenski krog dvakrat. Miha je bil nenatančen na strelišču, Rok pa je nastopil bolan in upam, da se bo pobral do jutrišnje tekme v štafeti, saj rezerve tukaj nimamo. Zanj je bilo dodatno težko, saj je bil sneg pri štirih stopinjah izredno počasen in dobro, da je servis res dobro pripravil smuči,” je o ostalih nastopih povedal Velepec.