[1176]
59362

MXGP: Smolo Gajserja in Cairolija izkoristil Febvre

16. 6. 2018, 18.27

Velika nagrada Lombardije bo ena najzahtevnejših dirk sezone. Temperatura zraka je že okoli enajste ure presegla mejo 30 stopinj celzija, pod čelado in opremo pa je motokrosistom še toliko težje. Najboljši dirkač sezone, Jeffrey Herlings, bo dirko v Italiji zaradi poškodbe ključnice izpustil, kar pomeni, da je na vrhu nekaj več prostora za ostale.

V prvi vrsti to želi izkoristiti Antonio Cairoli, ki je ža prvem treningu zabeležil čas, ki je bil za sekundo hitrejši od vseh najboljših krogov konkurence. Drugo mesto je osvojil Van Horebeek, na odličnem tretjem mestu pa je dirkaški vikend začel slovenski as Tim Gajser. Klemen Gerčar je bil na prvem preizkusu progo na 28. mestu. Na drugem treningu je Gajserju uspelo priti pred vso konkurenco. Kot drugemu dirkaču je uspelo prebiti mejo 1:36,00. Drugo mesto je osvojil Cairoli, Romain Febvre je bil tretji. Tudi Gerčar je izboljšal pozicijo in pristal na 27. mestu.
Začetek kvalifikacij je bil furiozen, saj sta prva favorita dirke, Gajser in Cairoli, začela slabo, izven 20-erice. Tim je po padcu prikljujček ujel po 5 minutah kvalifikacij, ko je zasedel 20. mesto, Cairoli je v prvem krogu dvakrat pristal v pesku in bil v prvih minutah sobotne preizkušnje celo povsem zadnji (33.), a tudi domači junak je nato pohodil plin. Na polovici kvalifikacij je Gajser držal 17. mesto, Cairoli je bil 19., v naslednjem krogu pa sta bila že 16. in 17. Klemen Gerčar je držal 24. mesto.
V vodstvu sta bila od vsega začetka Romain Febvre in Jeremy Seewer, ki sta bila po koncu kvalifikacij tudi najhitrejša. Francoz je bil za nekaj malega hitrejši od Švicarja, tretje mesto je osvojil Clement Desalle. Kar se tiče prebijanja v ospredje je bil v drugem delu kvalifikacij uspešnejši Cairoli, ki se je prebil do končnega 7. mesta na kvalifikacijah (v zadnjem krogu je nadoknadil več kot 5 sekund), Tim je zasedel 14. mesto. Klemen Gerčar je od začetka do konca vozil v svojem ritmu in zasedel 24. mesto, kar bo odlično izhodišče za napad na točke.