[4]
78979

Morski psi v finalu zahodne konference povedli z 1:0 v zmagah

12. 5. 2019, 08.40

Hokejisti moštva San Jose Sharks so na prvi tekmi finala zahodne konference končnice severnoameriške lige NHL izkoristili prednost domače dvorane in gostujoče moštvo St. Louis Blues premagali s 6:3 ter v seriji na štiri zmage povedli z 1:0 v zmagah.

Na prvi tekmi sta blestela 22-letni Timo Meier, ki je dvakrat zadel v polno v razmaku sedmih minut v drugi tretjini, ter Logan Couture, ki je tekmo končal prav tako z dvema zadetkoma. Med strelce sta se vpisala še Joe Pawelski in Kevin Labanc.

Za goste pa so zadeli Joel Edmundson, Ryan O’Reilly in Tyler Bozak.

Vratar Martin Jones je zaustavil 28 strelov not iz St. Louisa, vratar gostujoče zasedbe Jordan Binnington pa 19 strelov domačih.

Tudi druga tekma finala zahodne konference bo v dvorani v San Joseju.

V finalu vzhodne konference hokejisti Boston Bruins vodijo z 1:0 v zmagah proti Carolina Hurricanes.