single
[1175]
201373

Mohorič dobil zadnjo etapo Renewi Toura

Avtor: Aljaž Pirnat
27. 8. 2023, 17.02

Slovenski kolesarski as Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je zmagovalec zadnje, pete etape dirke Renewi Tour, ki poteka na Nizozemskem in v Belgiji. Skupna zmaga je po nevtralizaciji v zadnji etapi že pet kilometrov pred ciljem sicer 187,3 km dolge etape od Riemsta do Bilzna pripadla Belgijcu Timu Wellensu (UAE Team Emirates).

Ekipe so sredi današnje zadnje etape ustavile karavano in protestirale zaradi nevarnega zaključka na ozkih cestah, četudi je bilo vreme suho. Organizatorji so po polurni prekinitvi sporočili, da bodo čase vzeli 5,1 km pred ciljem, na voljo pa ni bilo ne bonifikacijskih sekund v cilju ne v tako imenovanem zelenem kilometru.

Tako Mohorič po etapni zmagi in napadalnem dirkanju v zadnjem delu trase ni pridobil sekund, v skupnem seštevku pa je z osmega napredoval na sedmo mesto. Za Wellensom je na koncu zaostal 33 sekund. V kolikor bi štele bonifikacijske sekunde v cilju, bi v razvrstitvi stal na stopničkah za zmagovalce.

Za 28-letnika iz Podblice je bila to sicer 22. zmaga v karieri, od tega peta v zadnjih dveh mesecih in pol. Slavil je še v zadnji etapi domače pentlje, v 19. etapi dirke po Franciji, dobil pa je etapo in skupni seštevek dirke po Poljski.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Pri MXGP obudili spomine na eno najboljših bitk lanske sezone, v glavni vlogi: Tim Gajser (VIDEO)...Več

2

Blesti tako v obrambi, kot v napadu: Zec v ključnem trenutku preprečil slavje nasprotnika! (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Zmago smo pričakovale, a smo vseeno morale prikazati borbeno igro...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Vitamin K osvežil staro damo...Več

2

Topovski izstrelek Šeška vrhunec zmage Leipziga (VIDEO)...Več

3

Decimus X...Več