single
[3]
166619

Mladi slovenski košarkarji poraženi v boju za bron

Avtor: Šport TV
7. 8. 2022, 21.06

Slovenska košarkarska reprezentanca do 18 let je v turškem Izmirju evropsko prvenstvo končala na četrtem mestu. V tekmi za bron je izgubila proti Srbiji s 67:70.

Odločitev o zmagovalcu v malem finalu je padla šele v zadnji četrtini. Slabe tri minute pred koncem so si srbski košarkarji priigrali deset točk prednosti (57:67), a so jih bojeviti Slovenci ujeli. Ob zaostanku 67:70 šest sekund do konca se je slovenska izbrana vrsta podala v zadnji napad, a je žoga ob metu za tri točke končala na obroču.

V sobotnem polfinalu je Slovenija proti gostiteljem izgubila s 64:79.

Kljub današnjemu porazu so si košarkarji priigrali nastop na svetovnem prvenstvu do 19 let, ki bo prihodnje leto potekalo na Madžarskem.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Slovenija vrnila udarec: Srbija tokrat brez možnosti (VIDEO)...Več

2

Kutnar o težavah Gajserja: “Še vedno išče prave nastavitve, a napredek se že kaže” (VIDEO)...Več

3

Celje ga je izstrelilo, Ačimović ga je želel v Ljubljani: “Matični klub mi je izmaknil lovoriko z Olimpijo!”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Mario Kvesić eksluzivno za Šport TV: “Tudi v prihodnji sezoni ostajam v Celju!” (VIDEO)...Več

2

Gajser po težki nedelji: “Želim biti višje, dal sem vse od sebe, osvojil točke in gledam naprej”...Več

3

Celjani po evrogolu Nieta dobili štajerski derbi in napravili ogromen korak proti naslovu prvaka (VIDEO)...Več