puščica dol ikona
Trenutno na sporedu
puščica gor ikona
09:00
Bologna - Juventus, Nogomet - Serie A
šport TV 1 logo
09:30
Barcelona - Gran Canaria, Košarka - Španska liga
šport TV 2 logo
08:50
Inter - Udinese, Nogomet - Serie A
šport TV 3 logo

V soboto se bo na Bledu začelo svetovno hokejsko prvenstvo divizije I v konkurenci do 20 let. Slovenski hokejisti bodo skušali priti do napredovanja v višji razred (divizija I, skupna A), njihovi tekmeci pa bodo Italija, Litva, Norveška, Poljska in Ukrajina.

Slovenska reprezentanca do 20 let se je na pripravah zbrala pred dnevi na Bledu, v sredo pa so izbranci selektorja Gorazda Reklja opravili še zadnji test. Na tekmi z Litvo je bil izid 0:2. Litva je sicer v letošnji sezoni novinka v tej kakovostni skupini svetovnega hokeja, potem ko je lani osvojila prvo mesto v diviziji II (skupina A).

SP se bo začelo v soboto, 9. decembra in bo potekalo do petka, 15. decembra, ko bo tudi znano, katera izmed ekip bo v prihodnji sezoni nastopala v višji kakovostni skupini svetovnega hokeja.

Izbranci glavnega trenerja Reklja so se v letošnji sezoni doslej zbrali že zadnje dni julija in ob koncu avgusta ter nato še novembra, ko so v Ljubljani gostili mednarodni turnir štirih držav s Francijo, Italijo in Madžarsko.

V ekipo za SP na Bledu je selektor Rekelj povabil vratarje Žigo Kogovška, Uroša Plavca in Luko Sotlarja, branilce Lana Bruna Rauha, Nejca Brusa, Jakoba Jugovica, Tineta Klofutarja, Gašperja Korošca, Petra Pavca, Nejca Stojana, Žigo Urukala in Nejca Voha ter napadalce Matevža Bana, Martina Bohinca, Nika Brgleza, Jana Drozga, Filipa Jerama, Roka Kapela, Aneja Kujavca, Luko Pretnarja, Patrika Rajsarja, Marka Severja, Jako Sodjo, Erika Svetino, Jako Šturma, Maja Tavčarja in Patrika Tišlarja.

Slovenci bodo SP začeli v soboto ob 16.30 proti Ukrajini.

Razpored SP
sobota, 9. december:
13.00 Italija – Poljska
16.30 Ukrajina – Slovenija
20.00 Litva – Norveška

nedelja, 10. december:
13.00 Norveška – Italije
16.30 Slovenija – Litva
20.00 Poljska – Ukrajina

torek, 12. december:
13.00 Norveška – Ukrajina
16.30 Poljska – Slovenija
20.00 Litva – Italija

sreda, 13. december:
13.00 Poljska – Litva
16.30 Slovenija – Norveška
20.00 Italija – Ukrajina

petek, 15. december:
13.00 Ukrajina – Litva
16.30 Slovenija – Italija
20.00 Norveška – Poljska

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja