single
[9]
102570

Miller bo od sezone 2021 vozil za Ducati

Avtor: Blaž Magdič
27. 5. 2020, 15.35

Avstralec Jack Miller bo v sezoni 2021 svetovnega prvenstva v razredu motoGP vozil za ekipo Ducatija, so sporočili iz te italijanske ekipe.

Petindvajsetletni dirkač, ki lahko podaljša sodelovanje tudi na sezono 2022, je tako dobil nagrado za obetavne predstave v satelitski ekipi Ducatija Pramac Racing, ko je v prejšnji sezoni končal na skupno osmem mestu s petimi uvrstitvami na zmagovalne stopničke.

Miller, ki je v motoGP debitiral leta 2015, bo tako tretji Avstralec, ki bo vozil za Ducati, pred njim sta zanj dirkala že Troy Bayliss in Casey Stoner, ki je z njimi osvojil naslov prvaka leta 2007.

Miller bo pri Ducatiju zamenjal Andreo Doviziosa ali Danila Petruccija.

Sezona motoGP letos zaradi pandemije novega koronavirusa še ni stekla, prvih 11 preizkušenj je bilo ali odpovedanih ali preloženih. Prva dirka naj bi bila 19. julija v Jerezu, kjer naj bi izvedli dve dirki.

 

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Tjaš Begić navdušuje v Italiji: Zadel tudi proti Palermu, Sampdorii pa je zmaga ušla v izdihljajih srečanja (VIDEO)...Več

2

Popolna dominacija v Vroclavu: Cedevita Olimpija razbila Slask (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Diaz in Kane pokončala Hoffenheim, Bayern prekinil niz brez zmage...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Kako je United zopet postal … United...Več

2

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več

3

Pomlajeni Domžalčani tudi brez dolgoletnega kapetana optimistični: “Bolj kot lestvica je pomemben stalen napredek”...Več