[3]
161857

Milanska Olimpia le še korak od italijanskega naslova

14. 6. 2022, 23.49

V torkovem večeru ste lahko na programih Šport TV-ja pospremili četrto tekmo finalne serije pod italijanskimi obroči. Za naslov se merita milanska Olimpia in Virtus iz Bologne, ki v seriji na štiri zmage zaostaja že s 3:1.

Košarkarji iz prestolnice Lombardije so na četrtem dvoboju naredili pomemben, morda celo ključen korak proti lovoriki, ko so pred več kot 12.000 podporniki vknjižili tretjo zmago. Evroligaški kolektiv je po bleščeči zadnji četrtini slavil z rezultatom 77:62.

Gostje, ki so pred tedni osvojili krono v EuroCupu, so v prvih 30 minutah nudili odličen odpor četi Ettoreja Messina. Črno-beli, pri katerih je 21 točk dosegel Shengelia, so na začetku zadnje četrtine celo povedli, a nato padli v črno luknjo. Domača zasedba je zadnjo fazo tekme dobila z neverjetno razliko 22:7.

Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Shields in Hall, prvi je zbral 21, drugi pa 14 točk. Milančani so v seriji tako le še zmago oddaljeni od naslova prvaka, ki ga je v lanski sezoni osvojil prav Virtus.

Peti dvoboj bo na sporedu že v četrtek, takrat bo v vlogi gostitelja Virtus iz Bologne. Prenos bo ob 20.40 na Šport TV 1.