[2]
83940

Mikel končal reprezentančno kariero

19. 7. 2019, 09.16

Kapetan nigerijske nogometne reprezentance John Obi Mikel je končal reprezentančno kariero. To je potrdil dan po tem, ko so Nigerijci na afriškem prvenstvu v Egiptu osvojili končno tretje mesto.

Dvaintridesetletni vezist je za Nigerijo zbral 89 nastopov in šest golov med letoma 2005 in 2019. V nigerijskem dresu je osvojil afriško prvenstvo leta 2013, tri leta pozneje pa je osvojil bron na olimpijskih igrah v Rio de Janeiru.

“Pri 32 letih je čas, da končam reprezentančno pot in prepustim mesto mlajšim, ki so na afriškem prvenstvu opravili veliko delo z osvojitvijo bronaste kolajne,” je na družbenih omrežjih zapisal Mikel, ki je nedavno okrepil turški Trabzonspor.

Mikel je sicer na klubski ravni pred tem igral za Lyn, Chelsea, Tianjin in Middlesbrough.

Finale Afriškega pokala narodov si boste lahko danes v živo ogledali na Š1 ob 20.55.