single
[5]
226877

Miha Zarabec z Wislo Plockom do naslova poljskih državnih prvakov

Avtor: Aljaž Pirnat
27. 5. 2024, 13.53

V nedeljo so rokometaši Wisle Plock z rezultatom 28:29 dobili še drugo tekmo finala poljskega državnega prvenstva proti Kielcam in prišli do svojega osmega naslova poljskih državnih prvakov. Lovoriko je v zrak dvignil tudi Miha Zarabec, ki je na srečanju prispeval tri zadetke.

Na dvoboju večnih rivalov smo znova spremljali spektakularen dvoboj. Po tem, ko je domača zasedba iz Kielc po prvem polčasu na odmor odšla z golom prednosti (10:9) je Wisli v drugem uspelo dvoboj izenačiti. Tik pred zvokom sirene za konec srečanja je Gergo Fazekas poskrbel za izenačenje na 20:20, kar je pomenilo, da je tako kot prvo tudi drugo finalno srečanje odločalo izvajanje sedemmetrovk. V teh so bili z rezultatom 8:9 uspešnejši gostje. Ključno obrambo je prispeval visokorasli vratar hrvaških korenin Mirko Alilović.

Wisla Plock je tako prvič po 13 letih pokorila svojega večnega rivala in se veselila svojega osmega naslova v zgodovini kluba. Na srečanju je bil za novopečene prvake sicer najučinkovitejši že omenjeni Fazekas, ki je dosegel sedem zadetkov, po tri pa sta prispevala še slovenski reprezentant Miha Zarabec in Hrvat Tin Lučin.

Za goste, ki so prvič po več kot desetletju naslov državnih prvakov morali predati v roke druge ekipe, pa je bil najuspešnejši Poljak Arkadiusz Moryto.

Foto: Guliver Image

Zadnje video vsebine

1

Angleško-evropski obračun dveh nekdanjih prvakov: ”To mesto predstavlja vse, česar smo bili deležni od povratka v PL” (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Schalke po norem preobratu na pragu povratka v Bundesligo...Več

3

Nukić in R. Mavrič napovedujeta: Celje bo sproščeno, Bravu pa je liga spet edina pot v Evropo (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Rdeči karton za zakrivanje ust...Več

2

Pokal razgalil favorite, Evropa visi na nitki: Kdo bo ostal praznih rok?...Več

3

Evropa spoznala magijo Črnega gozda...Več