221640

Miha Škedelj s tekmo sezone nosilec Krkine zmage proti LTH Castings (VIDEO)

Avtor: Aljaž Pirnat
28. 3. 2024, 10.08

Košarkarji Krke so včeraj v sklopu 23. kroga lige Nova KBM brez večjih težav zabeležili zmago proti LTH Castings (78:63). Za Novomeščane je blestel predvsem kapetan Miha Škedelj, ki je s 25 točkami, 9 skoki in 2 podajama odigral svojo najboljšo tekmo sezone.

Krka je v dvoboj proti včerajšnjem tekmecu vstopila precej oslabljena. Strateg dolenjske zasedbe Gašper Okorn namreč ni mogel računati na Jana Špana, Marka Radovanovića, Jurija Macure in Jairusa Hamiltona. Ob številnih odsotnostih je tako včeraj blestel predvsem 24-letni krilni igralec Miha Škedelj, ki je proti Castingsu tudi prevzel kapetanski trak in prikazal izjemno predstavo. Ob 50-odstotnem metu iz igre je Novomeščan prišel do izkupička 25 točk, k temu pa je prispeval še 9 skokov, od tega dva v napadu. Dosegel je skoraj tretjino točk svojega moštva in tako poskrbel, da je Krka vse bližje temu, da redni del sezone zaključi na vrhu lestvice. Krka ima namreč štiri kroge pred koncem s statistiko 19 zmag in štirih porazov dve zmagi naskoka pred prvim zasledovalcem Heliosom iz Domžal (15 zmag – 5 porazov).

Krko sicer v naslednjem krogu prvenstva čaka obračun s Tajfun Šentjurjem, medtem ko bo LTH gostil Rogaško.

1

2

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več