[3]
119623

Miamiju uspel veliki met, brez Gogija premagali Jezernike

21. 2. 2021, 09.07

Košarkarji Miami Heat so v severnoameriški ligi NBA brez Gorana Dragića, ki še vedno okreva po poškodbi levega gležnja, v gosteh ugnali prvake Los Angeles Lakers s 96:94. S tem so zabeležili 13. zmago in so po slabem začetku sezone že na mestih, ki prinašajo igranje v letos spremenjeni končnici najmočnejše košarkarske lige.

Letošnja končnica bo namreč sestavljena iz dveh delov. Šesterica najboljših v vsaki konferenci bo sprva počakala na dva udeleženca iz “play-in” turnirja ekip uvrščenih na sedmo, osmo, deveto in deseto mesto. Ravno deseto trenutno zaseda Miami (13-17), ki je v ponovitvi lanskega finala proti Los Angeles Lakers presenetil prvake.

Slednji so bili znova oslabljeni, saj je zaradi poškodbe ahilove tetive odsoten Anthony Davis, manjka pa tudi nemški branilec Dennis Schröder. Vročica, ki tudi sama pogreša nekaj košarkarjev, med njimi so slovenski zvezdnik Dragić, Avery Bradley in Meyers Leonard, pa je izkoristila vrzel pod košem pri prvakih.

Miami je že v prvi četrtini vodil za 15 točk, osem minut pred koncem pa za deset (89:79), nato pa se je začel povratek Los Angelesa, ki si je po slabem izvajanju avta tekmecev zagotovil celo napad za zmago. Toda košarkarji Miamija so dobro pokrili LeBrona Jamesa (19 točk, 9 skokov, 9 podaj), ki se je moral znebiti žoge, met za zmago pa je z razdalje zgrešil Alex Caruso.

Najboljši strelec Miamija je bil Kendrick Nunn s 27 točkami, 24 pa jih je dodal Jimmy Butler, pri Lakers je 23 točk dosegel Kyle Kuzma.

“Vidi se, da je kemija vse boljša. Skupaj smo zdaj nekaj tednov in se privajamo na igranje kot ekipa. Gremo v pravo smer in po slabšem začetku imamo zdaj na vsaki tekmi priložnost, da ob koncu zmagamo,” je po pomembni zmagi za samozavest Miamija dejal Nunn.

“Boljši izidi so posledica skupnega napredka. Menim, da je naša miselnost v obrambi ključ do uspeha. Uspeli smo obraniti dovolj napadov, ko nam žoga ni šla skozi obroč v zadnji četrtini,” pa je dejal trener vročice Erik Spoelstra.

Lakers so z devetim porazom na 31 tekmah zdrsnili na tretje mesto zahodne konference. Z istim razmerjem zmag in porazov so na drugem mestu mestni tekmeci Los Angeles Clippers, Utah pa še naprej vodi (24-6).

Pred Miamijem je na devetem mestu vzhoda Chicago (13-16). Bulls so danes s 122:114 ugnali Sacramento Kings (12-17), najbolj zaslužen pa je bil za zmago domačih Zach LaVine z 38 točkami. Pri gostih je 26 točk in 11 skokov zbral Marvin Bagley, ki je bil leta 2018 na naboru izbran pred Luko Dončićem kot drugi.

Na preostalih tekmah so Charlotte Hornets (14-15) izkoristili odsotnost Stephena Curryja, ki je tekmo izpustil zaradi bolezni. Na krilih Terryja Rozierja, ki je v zadnji četrtini dosegel 20 od 36. točk in dosegel odločilni koš, so proti Golden State Warriors (16-15) zmagali s 102:100.

Phoenix Suns (19-10) nadaljujejo dobre predstave. Tokrat so zanesljivo s 128:97 ugnali Memphis Grizzlies (13-13). Devin Booker je za zmagovalce dosegel 23 točk v vsega 26 minutah na parketu.

Washington Wizards (10-17) pa so v gosteh presenetili moštvo Portland Trail Blazers (18-11) in slavili s 118:111. Najbolj zaslužna za zmago čarovnikov sta bila Bradley Beal s 37 točkami in Russell Westbrook s trojnim dvojčkom. Dosegel je 27 točk in dodal še 11 skokov ter 13 podaj. Pri domačih je bil znova najbolj učinkovit Damian Lillard s 35 točkami.

Z nedelje na ponedeljek bo od Slovencev na delu Vlatko Čančar z Denver Nuggets, ki bodo gostovali pri Atlanta Hawks.