[3]
119062

Miami brez Dragića nemočen proti Utahu

14. 2. 2021, 08.41

Košarkarji ekipe Miami Heat so v severnoameriški ligi NBA gostovali pri Utahu in izgubili s 94:112. Slovenskega zvezdnika Miamija Gorana Dragića zaradi poškodbe še vedno ni v ekipi.

Pri poraženih gostih se je sicer s 23 točkami najbolj izkazal Kendrick Nunn, po 15 vsak sta jih dosegla Jimmy Butler in rezervist Max Strus.

Pri Utahu pa je bil najbolj razpoložen Donovan Mitchell s 26 točkami. Pomagal mu je 31-letni hrvaški reprezentant Bojan Bogdanović, ki je prispeval 19 točk.

Zasedba iz olimpijskega Salt Lake Cityja ostaja najbolj vroča ekipa v letošnji sezoni lige NBA. Jazz je vpisal sedmo zaporedno zmago za najboljše razmerje povsem na vrhu razpredelnice zahodne konference lige NBA: 22 zmag in pet porazov.

Utah je vodil že ob polčasu 47:42. V tretji četrtini pa so povsem onemogočili Miami ter povedli z 21 točkami prednosti (78:57), prednost, ki so jo udobno pripeljali do konca in floridski kolektiv premagali za 18 točk. Izkazal se je tudi Rudy Gobert s 16 točkami in 12 skoki in tremi blokadami.

“Dobro se zavedamo, da ne bo vsak naš met končal v mrežici. To je košarka. Vemo pa, da lahko zmagamo na prav vsaki tekmi, če se bomo zanašali na našo obrambo,” je dejal Gobert. Utah je na zadnjih 19 tekmah po vrsti le enkrat klonil, potem ko je sezono odprl z razmerjem 4-4.

Brez Dragićeve pomoči je trener Miamija Erik Spoelstra priznal, da igra Heat ni bila prava: “Igrali smo, kot da nimamo motorja in kot da tavamo brez cilja.” Dragić, ki okreva po zvinu levega gležnja, z ekipo ni potoval v Utah.

Golden State Warriors v domači dvorani ni bil kos zelo dobro razpoloženi ekipi iz vzhodne obale Brooklyn Nets, ki je slavila s kar 134:117. Izjemen je bil James Harden, ne toliko po točkah kot po podajah, na koncu je imel 19 točk, osem skokov in kar 16 asistenc.

Kevin Durant je proti svojemu nekdanjemu moštvu, s katerim je šampionska prstana osvojil v letih 2017 in 2018, dosegel 20 točk. Pri bojevnikih je bil v ospredju Stephen Curry s 27 točkami.

V Phoenixu je tamkajšnja zasedba Suns odpravila Philadelphia 76ers s 120:111 tudi s pomočjo 36 točk Devina Bookerja. Phoenix je prišel do še pete zaporedne zmage ter je trenutno na četrtem mestu na Zahodu. Pri vodilni zasedbi vzhodne konference je Joel Embiid dosegel 35 točk.

Atlanta Hawks je na domačem parketu izgubila proti Indiana Pacers s 113:125, New York Knicks pa so bili boljši od Houston Rockets z 121:99.