[1175]
84976

Mezgec kralj pete etape na dirki po Poljski, skupno že drugi

7. 8. 2019, 17.43

Slovenski kolesar Luka Mezgec je zaenkrat v rezultatskem smislu prvo ime nesrečne dirke po Poljski. Tekmovalec ekipe Mitchelton Scott je namreč dobil še svojo drugo etapo na dirki, po uspehu v drugi je bil najhitrejši tudi v peti, ki je potekala od Wieliczke do Bielsko-Biale (153 km).

Tokrat za zmago ni ugnal vseh sprinterskih asov, nekateri med njimi so namreč na razgibani progi odpadli že pred sprintom, ampak 56 tekmovalcev, ki so v cilj prišli v prvi skupini. V tej je bil tudi Matej Mohorič (Bahrain Merida), ki je zasedel 21. mesto. Drugo mesto je osvojil Španec Eduard Prades, tretje pa Britanec Ben Swift.

V skupnem seštevku je Mezgec napredoval na drugo mesto, za vodilnim Pascalom Ackermannom zaostaja štiri sekunde. Mohorič je z zaostankom 20 sekund peti.

V etapi, pred katero so se kolesarji ekipe Lotto-Soudal odločili, da kljub smrti njihovega člana Bjorga Lambrechta nastopijo, je Jan Tratnik zasedel 93. mesto, zaostal je dve minuti in dve sekundi, 15 sekund počasnejši je bil Simon Špilak, Luka Pibernik in Domen Novak pa sta zaostala sedem minut in 27 sekund.

1

2

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več