[11]
121822

Meta Hrovat sezono sklenila z odličnim tretjim mestom

21. 3. 2021, 13.03

Slovenska alpska smučarka Meta Hrovat je osvojila tretje mesto na ženskem veleslalomu v Lenzerheideju v Švici. Za slovo od sezone svetovnega pokala alpskih smučark je še četrtič v karieri stopila na oder za zmagovalke. To so njene druge stopničke v sezoni, potem ko je bila tretja tudi na veleslalomu za Zlato lisico v Kranjski Gori.

Tekmovalka iz Podkorena je vpisala še 281. stopničke za slovensko alpsko smučanje v svetovnem pokalu, 179. ženske.

Po prvem polčasu veleslalomskega finala je Hrovatova zaostajala zgolj za Američanko Mikaelo Shiffrin. Skupaj z Italijanko Marto Bassino, ki si je že pred finalom sezone svetovnega pokala zagotovila veleslalomski mali kristalni globus, si je delila deset stotink sekunde zaostanka.

V finalu pa se je na najvišjo stopničko zavihtela Novozelandka Alice Robinson, ki je bila po prvi vožnji četrta. A je na drugi progi nadoknadila zaostanek 77 stotink za Shiffrinovo, ki je bila na koncu druga.

Shiffrinova je zaostala 28 stotink sekunde. Zaostanek Hrovatove na tretjem mestu pa znašal 48 stotink sekunde.

Na startu prve vožnje zadnje ženske tekme sezone je bilo sicer zgolj 19 tekmovalk. Po dveh odstopih se je v finalu merilo 17 tekmovalk, le prva petnajsterica si je zagotovila še zadnje točke za svetovni pokal, kar je posebnost finalnih tekem sezone.

Danes šesta Slovakinja Petra Vlhova si je že v soboto na slalomu zagotovila veliki kristalni globus za zmago v seštevku zime.

Druga Slovenka Ana Bucik je odstopila že v prvi vožnji.