[2]
113727

29. 11. 2020, 16.22

Katalonski nogometni velikan Barcelona je na stadionu Camp Nou z visoko zmago nad Osasuno s 4:0 odprl današnje tekme 11. kroga španskega prvenstva primera division. Enega od zadetkov za blaugrano je dosegel tudi prvi zvezdnik Argentinec Lionel Messi, ki je gol posvetil ta teden umrlemu legendarnemu rojaku Diegu Maradoni.

Messi je izjemen zadetek dosegel v 73. minuti za vodstvo Barcelone s 4:0, po golu pa je slekel nogometno majico ter spodaj razkril Maradonov dres s številko 10, ki ga je ta nosil v sezoni 1993/94 za Newell’s Old Boys, Messijev deški klub v Argentini.

Prvi gol na tekmi je sicer dosegel Martin Braithwaite v 29. minuti, tri minute pred polčasom pa je vodstvo domačih podvojil Antoine Griezmann (42.) z izjemnim volejem.

Philippe Coutinho, ki je pred tem zgrešil v nogometnem žargonu dve stoodstotni priložnosti, je povišal na 3:0 v 57. minuti, piko na i je v 73. postavil Messi.

Barcelona se je po zmagi povzpela na sedmo mesto lestvice la lige, Osasuna je ostala na 15. mestu.

Danes med drugim tekma čaka tudi še vodilno ekipo Real Sociedad, ki se bo pomerila s tretjeuvrščenim Villarrealom.