[3]
143922

Memphis zabeležil najvišjo zmago v zgodovini lige NBA

3. 12. 2021, 10.47

Košarkarji Memphis Grizzlies so slavili zmago z najvišjo razliko v 75-letni zgodovini severnoameriške lige NBA. Ekipa iz ameriške zvezdne države Tennessee je s 152:79 in 73 točkami prednosti ugnala Oklahomo City Thunder.

Doslej je bil ta rekord v rokah Cleveland Cavaliers, ki so 17. decembra 1991 s 68 točkami prednosti porazili Miami Heat, izid je bil 148:80.

V Memphisu je devet od 12 igralcev domače ekipe doseglo dvomestno število točk, največ jih je zbral Jaren Jackson Jr. (27).

Drugi rekord večera pa je bil klubski. Igralci Phoenix Suns so s 114:103 premagali Detroit Pistons in zabeležili osemnajsto zaporedno zmago, kar je rekorden niz v zgodovini ekipe iz Arizone.

Toronto Raptors so premagali Milwaukee Bucks s 97:93, s tem je kanadska zasedba končala niz osmih zmag branilcev naslova prvaka. Zanje ni igral grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo, ker ima poškodovano stegensko mišico.

Igralci Phoenix Suns so ugnali Detroit Pistons s 114:103 in so po devetnajsti zmagi ob treh porazih sedaj sami na čelu lige. Eno zmago manj ima ob prav tako treh izgubljenih dvobojih tokrat prosta ekipa Golden State Warriors.

Košarkarji Chicago Bulls so v New Yorku ugnali Knicks s 119:115 in so na drugem mestu na vzhodnem delu, kjer zaostajajo le za Brooklyn Nets. San Antonio Spurs so s 114:83 v Portland odpravili Trail Blazers.

Osrednji dvoboj večera je bil pred 18.400 gledalci v Memphisu, kjer so domači že ob polčasu za prednost z 72:36 dosegli skorajda več točk kot Oklahoma na celotnem dvoboju. Vodili so tudi že za 78 točk, največ med vsemi ekipami po sezoni 1996/97.

Američan Jaren Jackson je vodil napad gostiteljev s 27 točkami, Španec Santi Aldama jih je zbral 18 ob desetih skokih, Grizzlies pa so dosegli tretjo zmago v nizu, četudi so igrali brez poškodovanega Jaa Moranta, udeleženca tekme vseh zvezd.

“Ta rekord, to je res lepa stvar. Ponosen sem na fante, ki niso razmišljali drugače v drugem delu, grizli so naprej kljub visoki prednosti. Ves čas so bili osredotočeni na igro in motivirani, kar je sicer naš cilj na vsaki tekmi. Izredno igro so prikazali tako v napadu kot tudi v obrambi,” je bil ponosen trener Taylor Jenkins.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več