[2]
138990

Mehika ostaja neporažena v kvalifikacijah za SP 2022

14. 10. 2021, 09.34

Mehiška nogometna reprezentanca je še naprej v vodstvu v kvalifikacijskem ciklusu Severne in Srednje Amerike za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Katarju. Mehika je danes v gosteh premagala Salvador z 2:0, potem ko sta gola dosegla Hector Moreno v 30. in Raul Jimenez v 93. minuti.

Mehika ima po štirih zmagah in dveh neodločenih izidih še naprej tri točke prednosti pred ZDA, ki je bila v Columbusu boljša od Kostarike z 2:1. Za Američane je prvi gol dosegel Sergino Dest, drugega pa po avtogolu Leonel Moreira. Za osmoljence današnjega dvoboja je edini gol prispeval Keysher Fuller Spence, prvi zvezdnik in vratar razvpitega PSG Keylor Navas pa je zavoljo poškodbe na desni nogi igrišče zapustil po prvem polčasu.

Na zaključni turnir v Katarju se bodo uvrstile tri najboljše reprezentance v tem kvalifikacijskem ciklusu. Poleg Mehike, ki je zbrala 14 in ZDA z 11 točkami, trenutno najboljše kaže Kanadi, ki je po zmagi nad Kanado s 4:1 na tretjem mestu z desetimi točkami. Panama je zbrala osem, Kostarika šest, Jamajka in Salvador po pet, Honduras pa tri točke.