[4]
108022

Mayers po podaljšku izenačil na 1:1 v zmagah

27. 8. 2020, 10.08

Philippe Myers je dosegel zadetek po 2:40 minute igre v podaljšku, s katerim je odločil hokejsko tekmo drugega kroga končnice NHL v prid Philadelphia Flyers, ki so po podaljšku s 4:3 premagali New York Islanders. Zmaga pa je pomenila tudi, da je boj na štiri zmage v vzhodni konferenci zdaj izenačen na 1:1.

Triindvajsetletni kanadski hokejist je tako postal junak večera in odločil tekmo pred zaradi covida-19 praznimi tribunami.

“Imel sem prostor, poskušal sem priti do ploščka in zelo sem vesel, da mi ga je uspelo spraviti v mrežo. Upam, da bomo ta zagon znali prenesti tudi na naslednjo tekmo in zmagali,” je po tekmi dejal Myers.

Letalci tako že vse od januarja niso izgubili dveh tekem zaporedoma. “Malo smo razočarani, da nismo do zmage prišli že po rednem delu. A veseli smo, da smo spet zmagali,” je še dodal junak večera.

Tretja tekma obeh nasprotnikov bo na sporedu danes ponoči, ob 01:05 si jo boste lahko ogledali na Š1.

Dva zadetka za letalce je dosegel Kevin Hayes, enega pa je dodal Sean Couturier. Razpoložen je bil tudi vratar Carter Hart, ki je zbral 31 obramb.

Pri otočanih so se med strelce vpisali Anders Lee, Anthony Beauvillier in Jean-Gabriel Pageau, prvič po marcu pa je namesto Semjona Varlamova med vratnici stopil Thomas Greiss, ki je ubranil 20 strelov.

Dvaintridesetletni Rus Varlamov je dosegel klubski rekord iz leta 1980 in ostal 139 minut in 17 sekund brez prejetega zadetka v končnici. Vendar pa je v uvodni tretjini “požrl” tri gole iz desetih strelov, zato ga je trener Barry Trotz zamenjal z Greissom.

Prav tako v polfinalu vzhodne konference je Tampa Bay Lightning kar s 7:1 premagala Boston Bruins in v zmagah povedla z 2:1, v zahodni konferenci pa so hokejisti Colorado Avalanche prišli do prve zmage v dvoboju. Zmagali so s 6:4 in prednost Dallasa, ki je meril na 3:0, v boju na štiri zmage znižali na 1:2.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več