16552

Mattu slalom v Kranjski Gori, Hadalin 22.

Avtor: Rok Grilec
5. 3. 2017, 13.56

Avstrijec Michael Matt je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kranjski Gori. Gre za njegov prvenec. Drugo mesto je pripadlo Italijanu Stefanu Grossu (+0,30), tretji je bil Nemec Felix Neureuther (+0,46). Edini slovenski finalist Štefan Hadalin (+2,29) je osvojil 22. mesto.

Avstrijec Marcel Hirscher ni ubranil lanske slalomske zmage na podkorenski strmini. Zato pa je s četrtim mestom osvojil še tretji mali kristalni globus v tej sezoni.

Avstrijski as je v soboto v dežju in megli osvojil veleslalomsko zmago ter si zagotovil tako veliki kristalni globus za skupno zmago kot veleslalomski mali kristalni globus.

Salzburžanu je uspel enkratni dosežek, ko je v letu, ko je postal veleslalomski in slalomski svetovni prvak, osvojil še oba tehnična mala globusa ter veliki globus v seštevkih svetovnega pokala.

Boj za še tretji globus v tej sezoni je Hirscherju zelo olajšal izzivalec za slalomsko lovoriko Norvežan Henrik Kristoffersen, ki se mu je v prvi vožnji primerila velika napaka, v cilj pa je prišel z velikim zaostankom 4,92 sekunde ter vpisal ničlo, saj se ni uvrstil v finalno vožnjo.

Hirscher v slalomskem seštevku vodi s 110 točkami pred Kristoffersnom. Glede na to, da je do konca le še slalom v Aspnu, si je avstrijski šampion zagotovil neulovljivo prednost za slalomski globus.

Slalom za 56. Pokal Vitranc je bil zadnja moška preizkušnja v svetovnem pokalu pred finalom v Aspnu. Prizadevni kranjskogorski organizatorji so znova kljubovali neprijaznemu vremenu ter pripravili najboljšo možno progo in snežno površino v danih razmerah.

1

Analiza Šport TV: Mura še naprej anemična, rezervisti Kopra naredili razliko...Več