Matteo Pessina – italijansko skrivno orožje

Avtor: Šport TV
2. 7. 2021, 12.34

Od rezervista v Serie C pri klubu svojega domačega kraja Monzi do nosilca igre enega najmočnejših italijanskih klubov zadnjih let Atalante. Pot mladega italijanskega vezista Mattea Pessine do reprezentančnega dresa je bila precej trnova. Toda vsekakor gre za igralca, ki se nedvomno lahko znajde v vlogi glavnega aduta selektorja italijanske izbrane vrste Roberta Mancinija in Italijo prvič po letu 1968 popelje do evropskega naslova.

Italijanska vezna vrsta je sicer prežeta s talentom, saj v njej najdemo številna zveneča nogometna imena, kot so Marco Verratti, Jorginho in najboljši vezist sezone v Serie A Nicolo Barella. Toda kljub temu je Pessina uspel priti do zgledne minutaže in tudi na letošnjem Euru pokazal svoj bogat repertoar nogometnega znanja.

Na uvodnih dveh dvobojih skupinskega dela je sicer ‘dobil’ le pičlih 5 minut, prva prava priložnost pa se mu je ponudila na tekmi z Walesom. 24-letni Lombardijec je ponujeno pograbil z obema rokama in na tekmi proti ‘zmajem’ dosegel gol za italijansko zmago.

Na tem srečanju je Pessina nazorno pokazal vse svoje kvalitete, kot so izjemna delavnost na igrišču, pametno vtekanje v šestnajstmetrski prostor in sposobnost razigravanja in ustvarjanja priložnosti za soigralce.

Izjemna predstava nekdanjega člana AC Milana ni ostala neopažena in tudi na tekmi osmine finala proti Avstriji je dobil priložnost za igro. Tokrat je sicer v 67. minuti vstopil iz klopi, vendar je bil navkljub temu eden osrednjih akterjev dvoboja.

Po tem, ko je v prvem podaljšku v 95. minuti Federico Chiesa Italijo popeljal v vodstvo, je 5 minut kasneje mrežo našel tudi kdo drug kot Pessina. Za Avstrijo je v 114. minuti sicer znižal Kalajdžić, toda so svetovni prvaki iz leta 2006 le uspeli zdržati do konca in tekmo dobili z 2:1.

To je pomenilo, da je Pessina dosegel zadetek, ki je italijansko izbrano vrsto popeljal v četrtfinale. “V igro sem sicer prišel kot menjava, vendar se zaradi tega nisem preveč obremenjeval. Vedno sem se počutil kot del celote, tudi kot rezervist,” je po tekmi z našimi severnimi sosedi dejal zvezdnik Atalante.

“Najboljša stvar te ekipe in trenerja je sposobnost, da se vsak igralec počuti pomembnega,” je še dodal Pessina, ki bo tudi na četrtfinalnem obračunu proti Belgiji zagotovo eden ključnih mož ‘azzurrov’.

Četrtfinale evropskega prvenstva med Belgijo in Italijo si boste lahko v petek ob 21.00 v živo ogledali na Šport TV 1!