224172

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)

Avtor: Lamin Diallo
26. 4. 2024, 07.58

Aljoša Matko se je v letošnji sezoni izkazal tako v konici napada kot na krilnem položaju. Njgeova raznovrstnost pri izbiri igralnega položajo daje moštvu Celja več možnosti v napadu, kjer je konkurenca v letošnji sezoni zelo velika. Za Damirja Krznarja so to zagotovo sladke skrbi.

Poleg Matka, ki je v letošnji sezoni dosegel že 15 zadetkov 6 asistenc, lahko strateg Celja v konici napada računa tudi na usluge Edmilsona in Bajdeta. Slednja sta se statistično že izkazala, Brazilec je na 20 srečanjih dosegel 6 zadetkov in 5 asistenc, Ljubljančan pa je na 24 srečanjih dosegel enako število zadetkov kot njegov južnoameriški konkurent v napadu.

Na krilnih položajih lahko Krznar v spomladanskem delu poleg prvega strelca moštva resno računa tudi na Prutseva, Menala in Aaronsa, ki so v spomladanskem delu sezone Prve lige Telemach poleg Matka na krilnih položajih odigrali največ minut. Zanimivo bo videti, za katero napadalno trojico se bo strateg Celjanov odločil na nedeljskem obračunu z Olimpijo, ko bo imelo prvouvrščeno moštvo lige priložnost osvojiti naslov državnega prvaka. Za drugo prvenstveno lovoriko v zgodovini kluba Celju zadostuje že remi.

Celje in Olimpija se bosta v nedeljo na Šport TV 1 pomerila ob 15. uri. Studijski del prenosa se prične ob 14:15. Vabljeni v našo družbo!

1

2

Nekdanji kralj strelcev: Jakupović in Matko že zdaj pri zavidljivem številu golov! (VIDEO)...Več

3

Krznar: “Za poraz je kriv prvi polčas, eksperimentiranje se ni obrestovalo” (VIDEO)...Več