[8]
164884

Maruša Mišmaš Zrimšek na SP do 14. mesta

21. 7. 2022, 08.24

Slovenska rekorderka Maruša Mišmaš Zrimšek je šesti dan svetovnega prvenstva v atletiki v ameriškem Eugenu v finalu enega najhitrejših tekov na 3000 m zapreke v zgodovini zasedla 14. mesto (9:40,78). Pred tem je četrt ure prek polnoči po slovenskem času zlato odličje na slovesni podelitvi prejel Kristjan Čeh.

Žan Rudolf je v kvalifikacijah teka na 800 m izpadel z 39. časom (1:49,87).

Maruša Mišmaš Zrimšek, šesta na lanskih olimpijskih igrah v Tokiu, je v drugi in zadnji končni odločitvi dneva končala na predzadnjem mestu finalistk.

Naslov je za Kazahstan pritekla v Keniji rojena Norah Jeruto, 8:53,02 pa ni le rekord prvenstev, ampak tretji najboljši čas v zgodovini. Druga je bila Werkuha Getachew z rekordom Etiopije (8:54,61). Bron je prav tako osvojila Etiopijka Mekides Abebe (8:56.08).

V metu diska si je zlato medaljo priborila Kitajka Bin Feng (69,12 m), srebro je pripadlo Hrvatici Sandri Perković, že dvakratni svetovni in olimpijski prvakinji (68,45 m), bron pa je osvojila domačinka Valarie Allman (68,30 m).