single
[2]
63385

Marseille brez gledalcev in z astronomsko kaznijo

Avtor: Blaž Magdič
10. 9. 2018, 20.19

Krovna evropska nogometna zveza Uefa je danes potrdila kazen Olympiqueu iz Marseilla, ki bo moral eno tekmo v evropskih tekmovanjih odigrati pred praznimi tribunami. Francozom je zaradi navijaških izgredov grozila celo izključitev iz tekmovanj.

Vzrok za kazen so navijaški izgredi v prejšnji sezoni na tekmah evropske lige proti Leipzigu in v finalu proti madridskemu Atleticu. Uefa je zaradi tega julija zagrozila z izključitvijo za dve leti iz evropskih tekmovanj. Klub se je na takšno pogojno kazen pritožil, danes pa je Uefa prvi del kazni – morebiten suspenz – izbrisala, določila pa prepoved za gledalce na prvi tekmi nove sezone.

Olympique bo tako moral prvo tekmo nove sezone evropske lige 20. septembra proti Eintrachtu igrati pred praznimi tribunami. Na naslednjih dveh tekmah, proti Laziu in Apollonu, pa bodo morali v francoskem klubu zapreti samo del tribun za obema goloma.

Uefa je odločitev o kazni začinila še z denarno globo v višini 100.000 švicarskih frankov; poleg tega pa bodo morali v Marseillu poravnati stroške popravil, ki so jih morali zaradi divjanja njihovih navijačev opraviti na stadionu v Lyonu, prizorišču finala evropske lige v sezoni 2017/18.

 

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Bizaren prizor v Braziliji: Neymar po napaki sodnika zapustil igrišče (VIDEO)...Več

2

Konec izigravanja pravila U21, Mijatović za Šport TV: ”Če bi slovenski klubi vzgajali mlade igralce, do tega ne bi prihajalo” (VIDEO)...Več

3

Matondo pokvaril celjsko proslavo ob naslovu prvaka (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več