[9]
87710

Marquezu kvalifikacije v Aragoniji

21. 9. 2019, 17.23

Španec Marc Marquez (Honda) si je privozil najboljši startni položaj pred nedeljsko dirko za VN Aragonije v domačem Alcanizu. Drugi je bil v današnjih kvalifikacijah elitnega razreda motoGP Francoz Fabio Quartararo (Yamaha SRT), tretji pa Marquezov rojak na tovarniški Yamahi Maverick Vinales.

Quartararo, ki je na prejšnji dirki v Misanu do predzadnjega kroga vodil in šele po hudem boju z Marquezom Špancu prepustil zmago, se je tokrat spet izkazal, za najboljši startni položaj pa mu je zmanjkalo 32 stotink sekunde.

Italijan Andrea Dovizioso (Ducati), najbližji zasledovalec Marqueza v skupnem seštevku SP, je kvalifikacije končal šele na desetem mestu, na šestem pa je končal italijanski veteran Valentino Rossi (Yamaha).

Po 13 dirkah sezone ima Marquez na prvem mestu SP 275 točk, drugi je Dovizioso s 182, tretji pa še en Ducatijev dirkač Italijan Danilo Petrucci s 151.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več