[9]
60647

Marquez devetič zapored najboljši v Sachsenringu

15. 7. 2018, 16.07

Španec Marc Marquez (Honda) je zmagovalec motociklistične dirke za VN Nemčije na Sachsenringu v elitnem razredu motoGP. Drugo mesto na deveti postaji sezone je osvojil Italijan Valentino Rossi (Yamaha), tretji je bil njegov moštveni sotekmovalec Španec Maverick Vinales.

Za Marqueza je zmaga v Nemčiji povsem rutinsko opravilo: danes je slavil devetič v nizu, šestič zaporedoma v elitnem razredu, ima pa tudi devet zaporednih najboljših startnih položajev na tem prizorišču (šest zaporednih v motoGP).

Z novo zmago, peto v letošnji sezoni, se je Španec še bolj utrdil na vrhu skupnega seštevka. Zdaj ima 165 točk, Rossi na drugem mestu pa 119.

Sezona se bo nadaljevala 5. avgusta v Brnu.