[38]
46491

FUTSAL: Maribor s 3:2 klonil proti Bragi

12. 10. 2017, 23.01

Nogometaši FutureNeta Maribora so tudi v drugi tekmi glavnega dela lige prvakov v dvoranskem nogometu v mariborski dvorani Tabor izgubili, tokrat so morali z 2:3 (1:1) priznati premoč portugalski Bragi. V prvem dvoboju dneva je aktualni prvak španski Inter s 4:0 ugnal moskovsko Dino.

Mariborčani, letos v glavnem delu lige prvakov nastopajo precej oslabljeni, saj so ekipo zapustili številni uspešni slovenski dvoranski nogometaši, so na sinočnji prvi tekmi z 2:5 klonili proti Dini, danes pa pa še proti portugalski zasedbi, saj kljub vodstvu niso našli recepta, kako bi prednost, ki so si jo priigrali v drugem delu drugega polčasa, zadržali do konca.

Portugalci so preko Marinha povedli že v prvi minuti, a so gostitelji preko Roka Rednaka izenačili v 13. minuti in na odmor odšli z neodločenih 1:1. Uroš Kroflič je v 35. minuti poskrbel za vodstvo domačih, ki pa ni dolgo trajalo. V 37. minuti je izid poravnal Cassio, ki je prejel lepo podajo Ruana. Portugalska vrsta ni popuščala, v zadnji minuti tekme je za 3:2 zadel še Andre Machado, podal je Bruno Cintra.

V prvi tekmi večera sta se pomerila španski Inter in moskovska Dina, slednja danes ni imela možnosti proti aktualnim prvakom. Ti so preko Elisandra povedli v 15. minuti, isti igralec pa je bil uspešen tudi v drugem polčasu, zadel je v 22. minuti. Na 3:0 je v 34. minuti povišal Pola, končni izid je 54 sekund kasneje postavil Fabrizio Bastezini.

Mariborčani so gostitelji skupine 2 glavnega dela lige prvakov in pred domačimi gledalci lovijo eno od prvih treh mest, ki vodijo v elitni del tekmovanja. Inter ima zdaj dve zmagi, Dina in Braga po eno, Maribor je brez.

Po petkovem prostem dnevu bo v soboto sledil še sklepni del tekmovanja, varovanci trenerja vijoličastih Mateja Gajserja se bodo ob 20. uri pomerili z Interjem, ki ima v svoji vrsti prvega zvezdnika tega športa Ricardinha. Pred tem bo še tekma med Dino in Brago.