[2]
62232

Maribor izkoristil vse napake Zmajev in prepričljivo dobil derbi

19. 8. 2018, 23.06

Nogometaši Maribora so zmagovalci prvega letošnjega velikega derbija v državnem prvenstvu. Po zmagi s 3:0 proti Olimpiji v 5. krogu so povečali svojo prednost pred najbližjimi zasledovalci v prvenstvu na štiri točke, pred branilci naslova iz Ljubljane pa imajo zdaj že osem točk prednosti.

Za goste so na tekmi na Stadionu Stožice pred okoli 10.000 gledalci mrežo zatresli Jan Mlakar v 29. minuti, Amir Dervišević v 49. in Dino Hotić v 70. minuti. Olimpija kljub številnim priložnostim predvsem v prvem polčasu, ko je imela tudi priložnost za izenačenje z 11 metrov, ni uspela doseči gola.

Maribor ima s 13 osvojenimi točkami po petih odigranih krogih prvenstva štiri točke prednosti pred drugouvrščenima Aluminijem in Domžalami. Olimpija je na sedmem mestu s petimi osvojenimi točkami.

1

2

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več