[3194]
167030

Maribor brez preobrata in evropske lige

11. 8. 2022, 20.01

Nogometaši Maribora, slovenski prvaki, se niso uvrstili v evropsko ligo in se v nadaljevanju evropske sezone selijo v kvalifikacije konferenčne lige. Na povratni tekmi 3. kroga kvalifikacij za evropsko ligo so v Helsinkih še drugič izgubili proti HJK Helsinkom, tokrat z 0:1 (0:0). Prva tekma v Mariboru se je končala z izidom 0:2.

Mariborčani so imeli v finski prestolnici večji del tekme terensko premoč, ta je bila izrazita predvsem na začetku obeh polčasov, a bila jalova. V napadu je manjkalo idej, izrazitejših priložnosti si niti niso ustvarili, nekajkrat so nevarno poskušali s streli z razdalje ali polrazdalje, vendar poti žogi v mrežo niso našli.

Na drugi strani niso blesteli niti v obrambi. Že v prvem polčasu so imeli težave pri prekinitvah in predložkih s strani, v drugem pa tudi ni šlo brez individualnih napak, tako so v 54. minuti pozabili na Santerija Hostikko, ki je neoviran na robu kazenskega prostora sprejel žogo, nato pa z natančnim strelom v nasprotni kot premagal mariborskega vratarja Menna Bergsena.

Za Mariborčane je bil to že peti zaporedni poraz v vseh tekmovanjih in sedma tekma, peta evropska, na kateri niso dosegli gola.

V kvalifikacijah konferenčne lige se bodo merili z zmagovalcem dvoboja med romunskim Clujem in Šahtorjem iz Soligorska, slednjega so letos že izločili v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov.