[2]
125001

Manchester City prvi finalist letošnje lige prvakov

4. 5. 2021, 23.03

Nogometaši Manchester Cityja so prvi finalisti lige prvakov. Angleži so na povratni polfinalni tekmi premagali Paris Saint-Germain z 2:0 (1:0). Prvi obračun so v Parizu dobili Angleži z 2:1.

“Mislim, da mora vsak Parižan verjeti v nas. Sam bom prvi pri tem. Boril se bom in dal vse, kar lahko, za zmago,” je bil pred tekmo odločen zvezdnik PSG Neymar. A izkazalo se je, da od druge zaporedne uvrstitve v finale lige prvakov ne bo nič. Manchester City se je pokazal za boljšega tekmeca in tako ostaja v igri za svoj sploh prvi evropski naslov v elitnem tekmovanju.

Po uvodnem pritisku Parižanov, pri katerih je bil Kylian Mbappe zaradi poškodbe tokrat na klopi za rezerve, so Angleži povedli v 11. minuti, ko je Riyad Mahrez v mrežo spravil odbito žogo po strelu Kevina De Bruyneja. Gosti so bili blizu izenačenju v 16. minuti, ko je Marquinhos s strelom z glavo zadel prečko.

V 19. minuti je Angel Di Maria po pridobljeni žogi sprožil od daleč, a zgrešil vrata. Pozneje je City, ki je ob koncu polčasa spet zagrozil po strelu Mahreza, bolj ali manj mirno čuval svojo prednost, gostom nikakor ni uspelo najti luknje v domači obrambi. V 36. minuti je Ander Herrera sicer prišel do strela, a je bil premalo natančen.

Francozi so pričakovano odločneje začeli tudi drugi polčas, toda domača zasedba je bila tista, ki je prva prišla do nevarnejšega strela, ko je Phil Foden sprožil od daleč, Keylor Navas pa je bil pripravljen.

V trenutkih, ko je strateg Parižanov Mauricio Pochettino nekoliko osvežil ofenzivni del ekipe, pa so domači izpeljali protinapad, na koncu je z leve strani podal Foden, pred vrati pa je žogo v mrežo pospravil Mahrez.

V 69. minuti se je pariška barka dokončno začela potapljati, saj je Di Maria dobil rdeči karton, potem ko je izgubil živce ob Fernandinhu. Foden je bil v 77. minuti blizu povišanju prednosti, a je zadel vratnico.

PSG je sicer v osmini finala izločil Barcelono, v četrtfinalu pa Bayern, City pa Borussio Mönchengladbach in Borussio Dortmund.

V sredo ob 21. uri bo na sporedu še povratna tekma drugega polfinalnega para. Chelsea bo doma gostil madridski Real, prva tekma pa se je končala z 1:1. Londončani so v osmini finala izločili Atletico Madrid, v četrtfinalu pa Porto, Real pa Atalanto in Liverpool.