single
[38]
75409

Manaudou se iz rokometa vrača v plavalni svet

Avtor: Blaž Magdič
19. 3. 2019, 17.42

Francoski olimpijski prvak Florent Manaudou se po dveh letih in pol vrača v plavanje. "Zdaj imam spet voljo za treninge in tekme," je za časnik L'Equipe povedal športnik.

Manaudou je na olimpijskih igrah 2012 v Londonu zmagal na 50 m prosto, po dveh srebrnih odličjih v Riu 2016 pa je prekinil športno pot in se začel ukvarjati z rokometom. Treniral je z rezervno ekipo prvoligaša Aix en Provence. Ob tem je štirikratni svetovni in šestkratni evropski prvak komentiral tudi plavanje za francosko televizijo in se preizkusil v filmskem svetu, še poroča francoski športni časnik.

Po dolgi odsotnosti pa je Manaudou začel pogrešati plavanje. Kot pravi, je zdaj povsem sproščen, saj je v karieri osvojil vse, kar se osvojiti da, zdaj pa bo imel dodatno prednost v dejstvu, da bo kot povratnik v vlogi “outsiderja” napadal najboljše.

Njegova želja je, da bi spet sodeloval s svojim nekdanjim trenerjem Jamesom Gibsonom v turški Antalyi. Ali mu bo uspel povratek in nastop na olimpijskih igrah 2022 v Tokiu, pa bo pokazal čas.

 

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: “Smo edina zveza, ki vlaga tudi v infrastrukturo, ki je sicer v lasti občin, saj želimo promovirati nogomet”...Več

2

Slovo klubske legende: Celjski vratar, ki se je vpisal v zgodovino (VIDEO)...Več

3

Riera po napredovanju: ”Zaradi lanskega uspeha v Evropi sedaj vsi pričakujejo samo zmage” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več