[8]
41858

Luka Janežič s prvim časom v polfinale EP na Poljskem

13. 7. 2017, 21.34

Slovenski rekorder Luka Janežič je prvi dan 11. evropskega prvenstva za mlajše člane do 23 let, ki se je začelo v poljskem Bydgoszczu, v kvalifikacijah teka na 400 m s 46,44 dosegel prepričljivo najboljši čas med vsemi sodelujočimi in se tako uvrstil v petkov polfinale. Veronika Domjan (Ptuj) se je v metu diska s tretjim izidom uvrstila v finale.

Član celjskega Kladivarja, ki je s tem potrdil vlogo favorita za najvišja mesta, je bil najboljši v prvi kvalifikacijski skupini. Skupno drugi čas je dosegel Norvežan Karsten Warhom (46,70), tretjega pa Norvežan Maarten Stuivenberg (46,75); slednja sta bila na prvih dveh mestih v četrti skupini.

Domjanova je bila le za tremi tekmicami v suvanju krogle (59,87 m) in se uvrstila v boj za medalje. V finale suvanja krogle sta se uvrstila Blaž Zupančič (Mass) z devetim izidom kvalifikacij (18,38 m) in Nace Pleško (Olimpija), ki je dosegel dvanajsti izid (17,97).

Nino Celec (Slovenska Bistrica) je v skoku v daljino s 25. daljavo kvalifikacij (7,35 m) končal nastope na EP.