[3]
91877

Luka Dončić na kolena spravil najboljšo ekipo lige NBA

2. 12. 2019, 08.48

Dallas Mavericks je na gostovanju pri vodilni ekipi lige NBA, Los Angeles Lakers, zmagal s 114:100, Luka Dončić pa je zbral 27 točk, deset podaj in devet skokov.

Dallas, ki je zabeležil trinajsto zmago v sezoni, je prekinil niz desetih zmag Los Angeles Lakers, ki so v dosedanjih devetnajstih nastopih izgubil le dvakrat. Prvi zvezdnik lige LeBron James je dosegel 25 točk.

Odličen večer je imel tudi drugi slovenski zvezdnik v ligi NBA, Goran Dragić. Dosegel je tri točke manj kot Dončić, Miami Heat pa je vknjižil štirinajsto zmago.

Dragić je bil prvi strelec moštva in ključni igralec, saj je koš dosegel tudi v zadnji minuti in pol, v kateri je Miami nadoknadil zaostanek sedmih točk in slavil s 109:106. Iz igre je metal 9:18 oziroma 3:6 za tri točke.

Ekipa s Floride je trenutno tretja na vzhodu in peta v ligi NBA.