Mircea Lucescu je postal novi selektor turške nogometne reprezentance, je potrdila turška nogometna zveza na svoji spletni strani. Romunski trener je s Turki podpisal dveletno pogodbo z možnostjo podaljšanja še za leto dni. V petek bodo 72-letnega trenerja uradno predstavili v Istanbulu.
Lucescu je že deloval v Turčiji in v državi velja za dobrega strokovnjaka. Z Galatasarayem je leta 2000 osvojil Uefin superpokal, leta 2002 turško prvenstvo, do naslova prvaka pa je leta 2003 popeljal tudi Besiktas. Nato je osvojil osem naslovov državnega prvaka z ukrajinskim Šahtarjem iz Donjecka ter ga popeljal do naslova v pokalu Uefa, preden je sedel na klop ruskega Zenita. Tam so ga po eni sezoni odpustili, potem ko se klubu ni uspelo uvrstiti v ligo prvakov.
Naslednika Fatiha Terima čaka težka naloga – kvalifikacije za svetovno prvenstvo prihodnje leto. Turčija je z 11 točkami ta čas tretja v skupini I; pred njo sta Hrvaška in Islandija, ki imata obe po 13 točk.