[3]
188269

LTH Castings do pomembne zmage proti Terme Olimia

27. 3. 2023, 20.10

Košarkarji LTH Castings so v 22. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia s 93:80 (17:22, 39:40, 64:55).

Košarkarji LTH Castings so vpisali pomembni dve točki v boju za obstanek v ligi Nova KBM. V zadnji tekmi 22. kroga so pred domačimi gledalci premagali Terme Olimia s 93:80.

Ločani so zabeležili sedmo zmago v sezoni oziroma peto na zadnjih devetih tekmah. Hkrati so prvič v sezoni premagali klub iz Podčetrtka, ki je pet tekem pred koncem rednega dela pri 50-odstotnem izkupičku.

LTH Castings je temelje za zmago postavil v tretji četrtini, ki jo je dobil s 25:15, v zadnjih desetih minutah pa je rutinirano zadržal priigrano prednost.

Odlično predstavo v domačem dresu je prikazal Javon John Greene, 23-letni levoroki branilec iz ZDA, ki je s 36 točkami izenačil rekord lige Nova KBM v tej sezoni (zdaj si ga deli z Janom Copotom) ter postavil drugi najvišji statistični indeks v tekmovanju. Z metom 12:19, trojke 9:14, in šestimi skoki je prišel do indeksa 37. Višjega je v tej sezoni dosegel le Jan Copot iz Zlatoroga (40).

LTH Castings bo v naslednjem krogu (1. 4.) gostoval v Šentjurju, Terme Olimia pa bodo gostile Krko (3. 4.).

1

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

2

3

Gajser po novih stopničkah: “Neverjetnim slovenskim navijačem sem želel pokloniti zmago” (VIDEO)...Več